ashram etkinlikler gurudwara tv kurumsal resimler iletisim iletisim

 

ANA SAYFA

 

FELSEFE

 

DİN

 

KUANTUM

 

BİLGİ

 

YENİ ÇAĞ

 

SEVGİ

 

HAYAT

 

5N1K

Kütüphane

 

    Aysun Karalar

    Burçin Uysal

    Bekir Coskun

    Abbas Güçlü

    Hasan Pulur

    Galeri

Mistik Hikayeler

 

 

ŞEHİT ÖĞRETMENLER

AYSUN KARALAR - BURÇİN UYSAL KÜTÜPHANESİ

2004


 

 

 
 

Alternatif Hayat Dersleri Şehit öğretmenler  Aysun Karalar ve Burçin Uysal kütüphanesi

Aysun Karalar ve Burçin Uysal. İki genç kadın umutları olan gelecekleri olan. Ve aynı zamanda iki genç öğretmen, çocukları seven onlara bir şeyler öğretmek için yokluk içindeki okullarında canla başla çalışan ve o çok sevdikleri çocuklar için ölmeyi bile göze alan...
Mistik Hikayeleri bir kaç köşe yazarı tarafından kaleme alındı. Gazeteler bir iki gün yazdı. Bizler de okurken çok üzüldük, ama ateş  düştüğü yeri yaktı ve annelerin, babaların, kardeşlerin, nişanlıların yüreği yandı ve hep yanacak.
Onların kim olduğunu ve Mistik Hikayelerinin detaylarını öğrenmek isterseniz yukarıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Alternatif Hayat Dersleri grubu olarak;kütüphanemize bu iki genç öğretmenin adını vererek onların her gün hatırlanmasını, fedakarlıklarının unutulmamasını sağlamak istedik...
Hep; birisi, bir kadın, bir gün bir keşiş  diye başlayan Mistik Hikayeler alırız. Bunun da o Mistik Hikayelerden biri olmamasını bizlerinde bir hikayemiz olduğunu ve başrolde olduğumuz kendi hikayemiz gibi başkalarının Mistik Hikayelerinde de rol aldığımız gerçeğini fark etmenin zamanı gelmedi mi dedik.
Siz şu anda bu sayfayı okuyarak bunu fark edenlerin arasına katılmış oldunuz. Bu hikayedeki rolünüzün gerektirdiği şeyleri elinizin, gönlünüzün el verdiği ölçüde yapabilmek için sahneye çıkın ve rolünüzü oynayın.
TARİHÇE

NE OLDU?
25 Aralık 2003 sabahı iki idealist öğretmen, her sabah olduğu gibi öğrencilerine sıcak bir ortam hazırlamak amacıyla sobayı yakmak için erkenden köye gitti. Sobayı yakan öğretmenlere o gün ilköğretim 4. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Okan Kömürcü yardım etmek istedi. Elindeki tineri sobaya döken Okan'ın bir anda alevler arasında kaldığını gören Burçin Öğretmen durur muydu? Bir yandan öğrencileri sınıftan boşaltmaya çalışırken öte yandan da kendisini, öğrencisinin üzerine attı. Alevlerin Burçin Öğretmen'i de sarması üzerine, Aysun Öğretmen kabanını çıkarıp arkadaşını ve öğrencisini kurtarmak için alevlerin arasına daldı. Ama nafile. Okan, orada hayatını kaybetti. Yaraları ağır olan Burçin ve Aysun öğretmenler hastaneye kaldırıldı. Yürekleri meslek aşkıyla dolu iki genç öğretmen, ailelerinin yüreğinde son bulmayacak bir acı bırakarak hayata veda etti.

NE YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK ?
Ağrı Doğu Beyazıt Ortadirek İlköğretim Okulunda yaşanan elim, elim olduğu kadarda trajik kaza bizi kendi gerçeğimizle yüz yüze getirdi.
Bir dostum: "Sizin takipçiniz olan düşünceli duygulu güzel insanlar, oradaki herkes bir şeyler yapmak istedi onlar için ama sorunun temeline inmek gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı hala doğudaki en temel okul sorununu niye çözemiyor. İnsanlar bütçenin nerelere gittiğini sorgulamazlarsa, daha çok öğretmen, cocuk-aile aci ceker." dedi. Bence bu, ne bütçe, ne oy, ne politika,ne parti sorunu.
Uygarlık, insan hakları, kişilik hakları, temel haklar sorunu da değil. Sadece bir haklar ve ödevler sorunu da sayılmaz. Bunların hepsi belli bir süreç içinde insanlığın ürettiği kavramlar :
Yüzyıllar içinde büyütülen,1 ve 2. dünya savaşlarında doruğa çıkan,bugün Afrika'da, Asya'da, Amerika'da, Irak'ta, İran'da, Çin'de, Rusya'da, USA'da, Avrupada pek çok ülkede güçlenen kıvılcımları barındıran kavramlar. İnsanlığın unutulması uğruna geliştirilen kavramlar. Bu bir bilinç, bu bir şuurluluk sorunu.
Belkide; Şuursuzluk.
Kollektif şuuru oluşturan bireylerin salt çoğunluğunun kendileri dışındaki herkesi istatistiklerde bir sayı, olarak görmekten vazgeçip etiyle kemiğiyle insan olduğu gerçeğini hatırlayacağı ana kadar da sorun olarak kalacak bir şuursuzluk. Onun için bizlerin şuurlu kamil insanlar gibi düşünüp davranmamız çok önemli. Salt çoğunluğu buluncaya kadar neden ben diyerek yılmadan, hep mi ben diyerek üşenmeden, bir tek benle ne olur deyip vazgeçmeden hayatın her alanında mevcut düşünce ve davranış biçimlerinin alternatifini yaratmalı ve yaşamalıyız.
Var mısınız, böyle düşünüp davranmaya ve böylelikle kolektif şuuru tetikleyip harekete geçirmeye?

NE YAPTIK ?
Evet pek çok güzel yürekten ’ Varız!!!’ cevabı geldi, çok içten ve çok insancaydı…
iki aziz öğretmenin verdiği analık, öğretmenlik, insanlık, sevgi dersi bizleri derinden etkilemiş ve bu dersin unutulmasına gönlümüz razı gelmemişti...
Bizim hedeflerimiz ve öğretmenlerimizin verdikleri ders kesiştiğinden önce internet ortamında var olan sitelerimizde Şehit Öğretmenlerimiz Aysun Karalar ve Burçin Uysal adına sanal bir kütüphane kurmaya karar verdik. Ardından gördüğümüz ilgiden cesaret alarak bu kütüphaneyi gerçek hayatta da öğretmenlerimizin üzerlerine titredikleri ,canları bahasına esirgedikleri öğrencileri için Onlar’ın okulunda Ortadirek İlk öğretim okulunda gerçekleştirmek istedik. Gönlümüz çok şey yapmak istemesine rağmen duygusal değil gerçekçi olmayı seçtik.Enerji ve imkanlarımızı  kalıcı bir esere aktarmaya karar verdik... Oradaki öğrencilerin sadece bu yıl ki ihtiyaçlarını değil, sadece bu yıl okuyan öğrencilerin değil daha sonrada yıllarca okuyacak öğrencilerin geleceklerini düşünerek, AYSUN KARALAR & BURÇİN UYSAL KÜTÜPHANESİNİ yapabildiğimiz en iyi kütüphane haline getirmeyi hedefledik.

NASIL BAŞLADIK?
Ağrı Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile irtibat kurarak anılan okula gene bu öğretmenlerimizin adını vererek bir kütüphane kurmak için girişimde bulunduk. Okul çok fakir, daha doğrusu kerpiçten 2 sınıf. Daha sonra dönemin Ağrı Doğubeyazıt Kaymakamı Sn. Nurullah Çakır ile yapmış olduğumuz görüşmede eğer 500 adetten fazla bir mevcudu olacak güncel bir kütüphane hedeflersek bu kütüphanenin Doğubeyazıt ilçesinde kurulmasının daha faydalı olacağı yönünde görüş birliğine vardık. Çünkü çevre okulların hepsi aynı durumda. Kaymakam Bey Doğubeyazıt Öğretmen evi içerisinde bulunan 65m2 lik bir salonu kütüphanemize tahsis etti ve 2 adet bilgisayarı kullanıma verdi. Kütüphanemizde haftanın 7 günü kalorifer yanacak ve yaz kış açık olacak. Personel sıkıntısı olmayacağı ve  her zaman bakımlı olabileceğine dair de söz aldık.

DURUM DEĞERLENDİRMEMİZ
Şu andaki ihtiyacımız raflar, bir kaç masa ve iskemleler en çok ta KİTAP, KİTAP, KİTAP...
Elden toplayacağımız kitaplar dışında satın almak isteyenler için kolaylık olması açısından internet kitap satıcısı olan Ideefixe ile de bir anlaşma yaptık ve Alternatif Hayat Dersleri Grubu için ekstra %10 indirim aldık. Böylece toplam indirim kitaba göre %20 ile %30 arasında oldu. İçeride bir kitap listesi hazırladık. Detaylı bilgi gene aşağıda var.
Su anda 7-70 yas arası hikaye, roman türü kitap toplamaya çalışıyoruz. Evinizde olan kitaplar olabilir, tanıdığınız yayınevi varsa bağış alabilirsiniz, yada kendiniz kitap temin edebilirsiniz biz sizden teslim alırız.

Eğer hiç bir şey yapamıyorsanız lütfen bu sayfayı tanıdıklarınıza ve üyesi olduğunuz gruplara tavsiye edin. Ayrıca adresini verdiğim sanal kütüphanemize girerek okuduğunuz kitapların kısa tanıtımını yaparsanız kütüphanemiz ve öğretmenlerimiz sizinle hayat bulacak.
Şimdiden hepinize teşekkürler,

YOL ARKADAŞLARIMIZ NASIL MI ROL ALDILAR?
Ideefixe sipariş listemiz hazırdı, yaklaşık 160 kitap bizleri bekliyordu. Kitaplar azaldıkça takip edip yenilerini girecektik. Umudumuz Ideefixe de kitap bırakmamaktı. :))
İdeefix’in kitap sipariş yönergesini izleyerek
SİPARİŞİ ONAYLIYORUM tuşunu tıklayan dostlarımız sayesinde .
ÇOCUKLARIMIZIN BİRAZ DAHA KİTABI OLACAK :)))))))))
dedik.

HİKAYENİN TAMAMI NASIL MI?
Biz buraya kadar olanını biliyoruz, devamını siz yazıyor olacaksınız:)
Demiştik..

…VE HİKAYENİN DEVAMI:
15 Ocak 2004
Bu arada Ağrı Doğu Beyazıt ilçe milli eğitim müdürlüğünün bizim için
hazırladığı rapor geldi. Orta direk ilk okulunun 8 yıllık değil program hedeflerinin gerisinde 5 yıllık bir tedrisatı yapabildiğini ve birleştirilmiş sınıf esasına göre kayıtlı 159 öğrencisinin bulunduğunu 5 sınıfın 2 derslik ve 1 idari odadan oluştuğunu öğrendik. Ayrıca kitap konulacak bir yer yada kütüphane yapılabilecek bir yer yoktu. Belki odalara birer raf koyup 50- 100 kitap için bir yer
açılabilirdi. Okulun büyütülmesi için 2 hayırseverin inşaatla ilgilendiğini ama henüz bir ses çıkmadığını bildirdi.
Bu rapor üzerine Doğu Beyazıt kaymakamlığı ile temasa geçtik Kaymakam bey konuyla çok ilgilendi ve oradaki fiziki şartları bize tekrar özetledi.
Okulun tamiri ya da büyütülmesi için sadece iki hayırseverin inşaatla ilgilendiğini ama henüz bir ses çıkmadığını bildirdi. Köyde telefon yoktu, köy odası yoktu vb.
İlçede çoğu bayan 800 civarında öğretmenimiz var bayanlar özellikle yakın yerlerde görevlendiriliyor. Yoğun miktarda da İlk öğretim ve lise seviyesinde öğrenci var. Açılmış kurs vasıtasıyla da 1500- 2000 kadına da okuma yazma öğretiliyor. Yani bu okul bu bölgede tek değil hepsi hemen hemen aynı şartlarda. Yanan Ortadirek ilköğretim okulunun adını değitirip Yangında ölen Okan Kömürcü'nün adını okula vermişler. Artık Adı "Okan Kömürcü ilk öğretim okulu".
Kaymakam beyin öğretmen ve öğrencilerin sosyal hiç bir imkanlarının bulunmadığını bildirdiği bu kısıtlı imkanlara sahip ilçesi için övgü ile bahsettiği projemizin çok önemli olabileceğini ve gönlünün bu kütüphanenin çevre köyler ve merkezdeki tüm öğrenci ve öğretmenlerin faydalanabilmesi için Doğubeyazıtta yapmaktan yana olduğunu bizim bunu düşünüp düşünmeyeceğimizi sordu.
Gene Alternatif Hayat Dersleri Aysun Kayalar & Burçin Uysal kütüphanesi adını verebilecekti. Daha büyük bir yer tesis edecekti. Biz konuşurken diğer orda olan bir Azeri Heykeltraşın öğretmenlerimizin heykellerini yapmayı teklif ettiğini bunları da kütüphanenin önüne koyabileceğini. İnternet kanalı ile
başlayan bu kampanyanın 1000 kitap seviyesine geldiğinde böylesi bir imkanın daha çok öğrenci ve öğretmenin ulaşabileceği bir yerde olmasının mantığını anlattı.
Ayrıca 100-150 kitap gibi sınırlı bir sayıda kalırsanız raf bile göndermenize gerek olmadan ben Okan Kömürcü okulunda raf yaptırıp kitaplarınızı oraya koyabilirim ama lütfen büyük düşünün dedi. Ve lütfen bu arada bize ansiklopedi türü şeyler göndermeyin her yerden bunlardan geliyor ve burda kapakları bile açılmıyor. İnsanlar öğretmenler, ögrenciler, gazetelerde adlarını duydukları ama alıp
okuyamadıkları yeni, çağdaş kitaplar dahil okuyabilecekleri hikaye, roman türü kitaplar bekliyorlar dedi.
16 Ocak 2004 - Kütüphanemiz "amacına" böyle daha iyi ulaşır gibi geldiği için Doğu beyazıt kaymakamının bu haklı çığlığına kulak vererek projemizin ufkunu genişlettik.
20 Ocak 2004 - Önce ilk müjdeyi vereyim kütüphanemize kitap bağışı başladı. İlk kitaplar sepetimizde toplanmaya başladı.
30 ocak 2004 - Bu arada Aysun ve Burcin'in aileleri ile sürekli görüşülüyor. Kendileri projemizden dolayı cok mutlu. Kızlarının adını yasatacak boyle bir girisimde bulundugumuz ıcın bizlere sukran borclu olduklarını her konusmamızda tekrar tekrar soyluyorlar.
16 Şubat 2004 - Proje gitgide şekillenip hayata geçiyor
Dogubeyazıt Kaymakamı Nurullah bey Cuma gunu arayarak, Dogubeyazıt İlcesi Ögretmen Evi’nde  bulunan 65 m2 lik bir salonu bize tahsis ettiğini, elinde bulunan 2 adet bilgisayarı kutuphanemizin kullanımına ayırdıgını resmen haber verdi. Öğretmen evinin kaloriferi var ve Cumartesi Pazar dahil her gün yanıyor, yaz kış acık ve personel problemi olmadıgından her zaman bakımlı olabilecek.
Salonun ve ogremen evi ana kapısı girisinin uzerine ALTERNATİF HAYAT DERSLERİ SEHİT AYSUN KARALAR & BURCİN UYSAL KUTUPHANESİ adı yazılacak.
20 Şubat 2004 - 500 kitaba ulaştık. Daha çok yolumuz var.
24 Şubat 2004 - Kampanyamızın haberi Sabah Gazetesinde yer aldı.
http://arsiv.sabah.com.tr/2004/02/24/gun103.html
25 şubat 2004 -  İstanbul Universitesi Rektörlüğü Kutuphane ve Dökumantasyon daire baskanlıgından bir tesekkur mektubu aldık. Bu mektupta ayrıca kendi kuralları gereği toplanan kitapları Dogu Beyazıt Kaymakamlıgına postalayacaklarını da bildiriyorlar :)
28 Şubat 2004 - Kanal 7 TV  den aradılar, programın  İşte Hayat bolumunde Aysun ve Burcin'in hayatı konu olacak ve aileleri onları anlatacak. Bu arada kampanyamıza da destek vermek istediklerini bu nedenle Grubumuzu ve Projemizi anlatmak üzere konuk olarak katılmamızı rica ettiler.
Program 1 Mart Pazartesi aksamı saat 22.00  Şeiht öğretmenlerimizi ve  kütüphan projemizi de canlı yayında işledi. ...
3 Mart 2004 - İstanbul Universitesi Edebiyat Fakultesi Kutuphanecilik Bölümü hocalarından Sn. Hasan Keseroglu kendi yazılımı olan ve piyasa degeri yaklaşık USD 2000.- civarındaki bir bilgisayar programını kutuphanemize bagıslamıstır.
13 Mart 2004 günü Nurettin Teksan İlkokulu öğrenci Öğretmen ve velileri yaklasık 1000 adet kitap bagısında bulundu. Kitap teslimi esnasında Kadıkoy gazetesinden gelen bir muhabir de vardı eger bir aksilik olmazsa onumuzdeki hafta haberimiz cıkacak. Kadıkoy gazetesi masa mustu dagıtım yapıyor ve oldukca etkili. Umarım faydası olur.
14 Mart 2004 - 14.03 tarihi itibari ile ideefixe performansimizin bir dokumunu size raporlamak istedim...
Listemiz uzun oldugu icin yazar yayinevi gibi detaylari cikartmak zorunda kaldim. Göz yordamiyla saydigimda takim halindeki kitaplar dahil 247 adet kitap almisiz ideefixe'den, surada 500 kitaba ne kalmis canim!!!!
16 mart 2004 - Dogu Beyazıt Kaymakamı Sn. Nurullah Çakır grubumuz adına Kurucularımızdan Sevgili modereratörümüz  Nazlı Turgut’u ziyarete geldi.
Kaymakam Bey bu girişimimizden son derece mutlu ve bizim kampanyamızın Aysun ve Burcin ogretmenler adına yapılan tek Ulusal kampanya oldugunu ve Alternatif Hayat Dersleri Grubuna şükranlarını sundugunu soyledi.
5 Nisan 2004 - Marmara Universitesi ogrencisi 3 kardeşimizin yaptıkları calısma sonucunda toplamıs oldukları 850 adet kitabı getirmeleriyle toplam kitap sayımız yaklaşık 4000 oldu. :)))))
24 nisan 2004 - 19 Mayıs haftası Büyük ihtimalle Alternatif Hayat Dersleri Şehit Öğretmenler Aysun Karalar -Burçin Uysal Kütüphanesi'ni kurmaya Doğu Beyazıt'a gidecek gibiyizJ
29 nisan 2004 - Bu gece saat 23,00 de Kanal D de Arena Programında Aysun ve Burcin'in hayatları konu edilecek ve bu arada bizim kutuphane projemizden de bahsedilecek.
30 nisan 2004 - Umarım bu program bir hatırlatma olmustur ve son kalan 1000 kitabımız ve  kutuphane ıcın gereken raflar, masa ve sandalyelerin alımları ıcınde bir destek olur.
Aileler dört gozle acılıs yapacagımız gunu bekliyorlar.
3 Mayıs 2004 - Aysun'un babası Abdullah Bey Arena'daki programın bitiminde hemen aradı ve aslında bu programın onların evinde 5 saatte cekildigini ve vermek istedigi mesajın tamamen kesilmis oldugunu, resmi kurumların hic bir sey yapmadıgı halde Alternatif Hayat Dersleri adlı bir grup insanın onlar ıcın yaptıklarını anlattıgını bu vesile ile projemize de destek vermek istedigini ama bu kısmın yayından kesildigini gördüğünü ve cok üzüldüğünü soyledi. Gercekten bizim projemizi cok önemsiyorlar ve her hafta arayıp ne durumda oldugumuzu ogrenmek istiyorlar. "Sizlerin sayesinde hem kızlarımızın adı yasayacak hemde baska canlar yanmasın dıye hep goz onunde olan bir ornek olacak, hic unutulmayacak" diyorlar.
4 Mayıs 2004 - Masa sandalye ve raflar icin olabilecek en uygun fiyatı almaya çalışıyoruz. Bir iki gun ıcınde tam bir fiyat listesi verebilecek durumda olacagız.
12 Mayıs 2004 - Artık sıra bu kitapları bilgisayara ve kitapların icine koyulacak takip kartlarını işlemeye geldi. Aynı zamanda da kütüphanemiz icin gereken raflar, masalar ve iskemleler icinde bir calısma yaptık.
Daha once maliyet ile ilgili bilgiyi daha sonra verecegimizi soylemıstık. Çünkü gelen ilk fiyatlar cok yuksek idi. 9,5 milyar gibi bir fiyat :((
Bu büyük rakkam tekrar calısılarak 6,5 milyara indirildi. Ama dogrusu bunu da dile getiremedik. Ve en sonunda büyük magazaları dolasıp orada beğenilen rafların imalatcıları bulundu, kendilerine bunun bağış oldugu ve öğretmenlerin hikayeleri de anlatılınca büyük indirimler alinabildi.
RAFLAR : ADORE
180 X 64 X 25 ebadında 5 raf sıralı 26 adet
MASA/ISKEMLE : KALYON
70x 110 Ahşap masa
40 adet ahşap sandalye
ZARFLAR/KARTLAR/ETIKETLER : Dost bir matbaadan
SEVKİYAT : Bu konu ile ilgili görüşmeler devam ediyor.

10 Mayıs 2004 - Kitaplarımızın kayıt işlemleri icin gerekli olan tum malzeme hazırlanmıs olup, Kucukyalı dinlenme tesislerinde buyuk yazma maratonu icin 5000 kitap beklemektedir :)))
15 Mayıs 2004 - İlk kayıt islemlerimizi yapmak uzere yardım edebilecek olan arkadaslar
cumartesi gunu sabah saat 11,00 den itibaren beklenmekte.
14 Haziran 2004 - İlk gün.
18 Haziran 2004 -  2450 kitap kayedildi…
23 haziran 2004 - 2750. kitap kayıt edildi

5 Eylül 2004 -  Sevgili Arkadaşlarım,
Alternatif Hayat Dersleri Şehit Öğretmenler Aysun Karalar- Burçin Uysal Kütüphanesi'nin İstanbul'daki temel çalışmalarının sonuna geldik, sonyazılan 50 kitapla bilgisayara giriş işlemleri de bitti.
-Kütüphaneyi göndermek için bir kamyon ayarlandı.
-Kütüphane yüklendi ve Doğu beyazıt’a yola çıktı.
Kütüphane doğu beyazıt öğretmen evine vardı J
Doğu beyazıtta yaşana terör olayları, kaymakam değişikliği  vb aksilikler sonrasında
Kütüphane Doğubayazıt Suluçem Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’na   verilip orada kuruldu.

Bu çalışmanın hikayesini fotoğraflayabildiğimiz kadarı ile buradan izleyebilirsiniz.

Gerçektende çok özenli çalıştığımızı hisssediyorum...
Kitaplar alındı, bağışlar toplandı, taşındı, ayrıştırıldı, tamir edildi, etiketlendi, numaralandı, kartlara işlendi. Özel televizyon programlarına çıkıldı, eğlence programları arası anoslar ayarlandı. Gazete, dergi haberleri yapıldı. Bağışlar bulundu raflar, masalar, sandalyeler, bilgisayar masaları, perdeler, tabelalar alındı.
Doğu Beyazıt'ta raflara yerleştirilirken zorluk olmasın diye birde kitaplar konularına göre ayrılıp da kolilendi. Bu kadar yoğun ve uzun süren bir çalışmanın içinde pek çok hikaye
yaşandı. Kimisinde hüzünlendik, kimisinde gülümsedik, kiminde katıla katıla
güldük. Zamanla bu hikayeleri var eden ve içinde yaşayan dostlar bunları paylaşacaktır diye düşünüyorum. Aynı şairin dediği gibi oldu herşey;
"...

Çığ Altında Kalan Sele Kapılan
Aşktan Ve Acıdan Ölen
Birkaç Kişi Dünyayı Başka Bir Yer Yapmaya Yeter

Aslında Onların Hikayesidir Anlatılan
Diğerleri Dinler, Seyreder, Geçer Gider
Geçer Gider Herkes
Hikayelerdir Geriye Kalan."

Gerçektende sadece hikayeler kaldı geriye, aynı yüzyıllardır olduğu gibi. Sevgiyle çarpan yüreklerden, özveriyle çalışılan işliklerden, umutla bekleyen gözlerden, acıyla yoğrulan belleklerden...

Geriye sadece öyküler kaldı.
En çok da kırık hayatların yüreklerdeki hüzünlü öyküleri. Ama artık dünya bir başka dönüyor.
Eskisi gibi değil, bambaşka bir yer. Yeni Bir Hayatın filizlendiği bir yer... Birlikte kat ettiğimiz yol, dille anlatılır gibi değil.
Sevgisi, inancı, emeği, maddi manevi desteği ile bu kütüphaneyi var eden siz arkadaşlarıma içten teşekkür ediyor, önünüzde saygıyla eğiliyorum.
Namaste,
Nazmi Gür

 


 

Bu sitedeki istediğiniz yazıyı elbette alabilirsiniz: Bilgelik sahiplikle birlikte var olamaz.
Alın, okuyun, okutun, paylaşın. Sadece alıntılarınızda www.alternatifhayatdersleri.com'un referansını yazmanız etik olarak doğru olandır.
© Copyright 2003