ashram etkinlikler gurudwara tv kurumsal resimler iletisim iletisim

 

ANA SAYFA

 

FELSEFE

 

DİN

 

KUANTUM

 

BİLGİ

 

YENİ ÇAĞ

 

SEVGİ

 

HAYAT

 

5N1K

Kütüphane

 

    Aysun Karalar

    Burçin Uysal

    Bekir Coskun

    Abbas Güçlü

    Hasan Pulur

    Galeri

Mistik Hikayeler

 

 

 

BURÇİN UYSAL


  

 

 
 

ADI VE SOYADI          :  BURÇİN UYSAL
BABA ADI                    :  YUNUS
ANNE ADI                    :  AYNUR
DOĞUM YERİ              :  ÇARŞAMBA
DOĞUM YILI                     :  05/05/1979
MEZUN OLDUĞU OKUL :  19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKULTESİ
MEZUNİYET YILI :  18/06/2000
GÖREV YERİ

:  ORTADİREK KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU

   DOĞUBEYAZIT-AĞRI

İLK GÖREVE BAŞLAMA TARİHİ :  26/02/2002
ÖLÜM TARİHİ :  25/12/2003
ÖLÜM NEDENİ :  YANGIN KAZASI


 


İşte bir hayat hikayesi. Onlar gencecik kadınlardı her şeyden önce. Hayalleri vardı, ümitleri, sevinçleri, üzüntüleri, aşkları vardı. Kim bilir daha neleri vardı artık hiç öğrenemeyeceğimiz...

 

Nişanlıydı Burçin öğretmen. Evlenip yuva kuracaktı. Belki kendi çocuklarına da öğretmen olacaktı. İlk gittiklerinde okul perişan haldeydi. Kendi elleriyle kazma kürekle tamir ettiler, boyadılar. Okulun bir çok ihtiyacını ceplerinden karşıladılar.
Burçin ve Aysun Öğretmen'in şehit olduğu okula, iki yıldır yakacak tahsisi yapılmamış. Her gün bir öğrenci tezek getiriyor ve onunla ısınılıyormuş. Daha da önemlisi okulda ne yangın söndürme tüpleri ne de yangın söndürme aletleri varmış...

 

Her sabah öğrencilerine sıcak ortam hazırlamak için erkenden köye giden ve sobayı yakan öğretmenlere,O günde 4. sınıf öğrencisi olan 10 yaşındaki Okan Kömürcü yardım etmek istedi. Elindeki tineri sobaya döken Kömürcü'nün bir anda alevler arasında kaldığını gören 24 yaşındaki öğretmen Burçin Uysal, öğrencileri sınıftan boşaltmaya çalışırken, kendisini ise sonucun ne olacağını düşünmeden öğrencisinin üzerine attı. Aynı alevlerin Burçin öğretmeni de sarması üzerine, bu defa öğretmen Aysun Karalar, üzerindeki kabanı çıkarıp eline alarak yanan arkadaşını ve öğrencisini kurtarmak için alevlerin arasına daldı. Bu esnada, aynı okulda görev yapan öğretmen Elif Tezcan da diğer sınıfta bulunan pencerenin camını kırarak öğrencileri okuldan tahliye ederken, büyük bir facianın önüne geçmiş oldu.

 

 

Yanıkları çok ciddi olan Okan Kömürcü yaşamını yitirirken, Aysun ve Burçin öğretmen ise ambulans uçakla GATA'ya kaldırıldılar. Ancak Burçin öğretmen ağır yanıkları nedeniyle 25/12/2003 de hayatını kaybetti.

 

O daha sadece 24 yaşındaydı. Etiyle kemiğiyle alt tarafı bir insandı. Önünde koca bir hayat ve hayalleri vardı...

 

Dedik ya "İnsan"dı...

<


 
 

Bu sitedeki istediğiniz yazıyı elbette alabilirsiniz: Bilgelik sahiplikle birlikte var olamaz.
Alın, okuyun, okutun, paylaşın. Sadece alıntılarınızda www.alternatifhayatdersleri.com'un referansını yazmanız etik olarak doğru olandır.
© Copyright 2003