ashram etkinlikler gurudwara tv kurumsal resimler iletisim iletisim

 

ANA SAYFA

 

FELSEFE

 

DİN

 

KUANTUM

 

BİLGİ

 

YENİ ÇAĞ

 

SEVGİ

 

HAYAT

 

5N1K

Kütüphane

 

Mistik Hikayeler

FAYDALI LINKLER

 

 
 

B İ L G İ


 

 

Geçen yüzyılda insanların düşüncelerini etkileyen  pek çok keşif yapılmıştır. Aslında keşif dediğimiz şey, evrende mevcut  ve varolan,  ama tezahürü ve görünüşü ile sembollerin ardında gizlenen bilgilerin ortaya çıkarılmasıdır sadece. Bu keşiflerden en  öncelikli olanlar ve Yeni Çağ'ın anlayış düzeyini oluşturan etkiyi yaratanlar şunlardır:


Bizim 5 duyumuzdan oluşan  algı alanımızı aşan bir dördüncü boyutun varlığından söz eden ve zaman ile uzayın, aslında birbirinden ayrılamayacağını ve bazen de bir birlerine dönüştüklerini bize gösteren, böylece de maddenin aslında bir enerji biçimi olduğunu kanıtlayan, Einstein'in "İzafiyet Teorisi".Atom-altı dünyaya inerek oradaki gerçekliğin, bizim kendi algı dünyamızdan çok farklı olduğunu keşfeden, böylece evrende bağımsız ve tek tek nesneler olmadığını bize anlatarak, evrendeki her şeyin birbirleriyle özdeş olduğunu ortaya koyan "Kuantum Fiziği".Bütün var olan şeylerin ve nesnelerin aynı bütünün parçaları olduğunu, dolayısı ile hepsinin özlerinin bir ve birbirine eş bulunduğunu, her birimin bütünün bilgisini içinde taşıdığını ve ona uygun gelişme sağlanırsa, bütünün tam görüntüsünü yansıtabileceğini ileri süren, bütün bilgilerin her an ve her yerde kullanıma hazır bulunduğunu söyleyen, böylece de bütün evrenin birbirinin kardeşi, hatta insanın kendisi olduğu bilgisini sembolize eden "Hologram Teorisi".Bu üç dev keşif de, aslında tek bir şeyi işaret etmektedir:

"Evrendeki tekliği ve birliği"


Bir portal olarak tasarlanan bir bütünün aynı zamanda bağımsız bir parçası olan "Alternatif Hayat Dersleri"nde insanlığının deneyim ve davranışları doğrudan doğruya yeni bir anlayışla irdelenmektedir.Bir Fransız atasözünde dile getirilen" Tecrübe zalim bir öğretmendir ,önce imtihan eder sonra öğretir." Özdeyişi bu konuya bakış açımızı net bir şekilde özetler. Daha da ileriye gidersek insan ömrü bütün deneyimleri kendi tecrübe edebilmesi için çok kısadır.Bu yüzden başkalarının tecrübelerinden de öğrenmeyi öğrenebilmeliyiz. Eğer yaşam bir öğrenme süreci ise, bu okulun zengin müfredatında hoş yada hoş olmayan bütün dersler mevcuttur.

Bu derslerin meydana getirdiği en önemli mesele ise, ondan ne öğrenildiği ve ne sebeple meydan getirildiğidir. Yeni Çağ anlayışının son önemli hatırlatması ise hiç bir şeyin rastlantı sonucu oluşmadığını ve kendi realitemizi  kendi düşünce kalıplarımızla şekillendirdiğimizdir.Eğer gerçekten şuurlu olarak düşüncelerimize hakim olabilirsek, yaşamımızı değiştirme gücüne de sahip oluruz.


 
 

Bu sitedeki istediğiniz yazıyı elbette alabilirsiniz: Bilgelik sahiplikle birlikte var olamaz.
Alın, okuyun, okutun, paylaşın. Sadece alıntılarınızda www.alternatifhayatdersleri.com'un referansını yazmanız etik olarak doğru olandır.
© Copyright 2003